Втрати армії і двійник: про що не збрехав Путін

Російський диктатор Володимир Путін 14 грудня провів так звану “пряму лінію” з журналістами та народом. Традиційно його поява на публіці збіглася з оголошенням повітряної тривоги в Україні через зліт винищувачів на території РФ. Цікаво, що це була перша велика пресконференція Путіна за час повномасштабного вторгнення. Які цинічні заяви він озвучив та про що не збрехав – далі в сюжеті.

Фактичні втрати російської армії

Характерно, Путін більшість говорив про внутрішньоросійські теми, зокрема економічні та соціальні, а питанням війни в Україні та зовнішній політиці приділив дуже мало часу. Проте встиг озвучити три цифри щодо чисельності російської армії, яка зараз воює проти України.

Так, за його словами, зараз на території нашої держави перебуває 617 тисяч російських військових. До цього було 244 тисяч мобілізованих та 486 тисяч добровольців, плюс сама армія у 250 тис, яка в лютому минулого року зайшла в Україну. Неважко порахувати, що втрати Росії становлять 363 тисячі, що відповідають даним українського Генштабу, навіть трохи перебільшують їх.

Водночас він сказав, що у Росії тільки “санітарні втрати на фронті, поранено кількох людей”.

 РосЗМІ

Путін також додав, що потік чоловіків, які хочуть “йти на фронт” невпинний, а план по мобілізації перевищує потреби.

“До кінця року у нас був план у 412 тис. осіб, на вчорашній день було набрано 486 тис. Потік наших чоловіків, які готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках, не скорочується. 1500 записуються щодня. До кінця поточного року буде пів мільйона осіб. Ну, навіщо нам мобілізація?” – заявив диктатор.

Цинічні заяви про Україну

Пресконференція не обійшлась без традиційних “денацифікації та демілітаризації”.

“Мир буде тоді, коли ми досягнемо своїх цілей. Вони не змінюються – це денацифікація України, демілітаризація, її нейтральний статус”, – сказав російський диктатор

Він знову звинувати Україну в тому, що вона “не хоче домовлятися”, маючи на увазі переговори. Саме тому Москва змушена “вживати інших військових заходів”.

“Ми не псували стосунки, це з нами псували стосунки. Конфлікт з Україною розпочався з “перевороту” 2014 року. Весь південний схід України був за Росію, бо це історично російські території, Одеса – російське місто”, – додав Путін.

За його словами, Київ начебто вже був готовий “ухвалити якісь законопроєкти” щодо денацифікації. Більше того певні домовленості нібито були досягнуті у Стамбулі.

“Все-таки в своїй основі росіяни та українці – єдиний народ, і те що зараз відбувається – це велика трагедія, подібна на “громадянську війну” між братами. Коли брати виявилися по різні сторони”, – сказав він.

Окрім цього Путін сподівається, що Україну перестануть підтримувати у світі: “Халява скоро може закінчитися”. Та й загалом, за його словами, в нашій країні нібито нічого не виготовляється, а постачання західного озброєння закінчується.

Марення та правдиві питання

Під час “прямої лінії” Путін марив про нібито “прекрасну” ситуацію в Росії: “стійку фінансову систему”, зниження безробіття та скорочення державного боргу РФ. Він також заявив, що так звані “нові регіони”, тобто окупована частина території України, вже заплатили до федерального бюджету 170 млрд рублів податків.

Поки Путін вихвалявся “успіхами” Росії, люди в цей час ставили йому дуже незручні питання. Їх висвітлювали на спеціальному моніторі, який в прямому ефірі випадково показав Первый канал.

У російського диктатора, зокрема, запитали:

  • “Пане президенте, коли реальна Росія не відрізнятиметься від телевізійної?”
  • “Коли закінчиться війна? Коли буде мир? Коли будуть мирні перемовини?”
  • “За що наша країна бореться в Україні?”
  • “Чому, переїхавши в Крим через міст, мобільний зв’язок вмикає роумінг, якщо Крим – це Росія?”
  • “До яких пір буде підтасовуватися відсоток інфляції?”
  • “Ми дали газ Китаю, ми дали газ Європі, а коли ж у Хакасії буде газ?”
  • “Чому в Дагестані лоток яєць коштує 550 рублів?” (еквівалент 225 гривень)
  • “Хто після вас буде президентом РФ?”
  • “Доброго дня, як можна переїхати в Росію, про яку розповідають по Первому каналу?”.

Також під час “прямої лінії” російському диктатору поставили відеопитання про його двійників та нейромережу. Питання озвучив дипфейк Путіна, підписаний “студентом” одного з університетів Санкт-Петербурга.

“Ви можете бути схожим на мене і говорити моїм голосом. Але я подумав і вирішив, що бути схожим на мене і говорити моїм голосом може лише одна людина, і цією людиною буду я. Так жартував один із наших діячів”, – сказав Путін, вказуючи на дипфейк

“До речі, це мій перший двійник”, – додав він.

Можливо тут Путін і не збрехав: це його дійсно “перший” віртуальний двійник, а не реальний, якого він побачив.
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/russia/4648164-vtraty-armii-i-dviinyk-pro-scho-ne-zbrekhav-putin