Мобілізація без ракет. Нові сценарії війни для РФ

 
Росія може оголосити нову мобілізацію через величезні втрати на фронті. А ось заповнити втрати ракет та боєприпасів після атаки українського безпілотника на військовий склад у Торопці Тверської області РФ буде окупантам значно складніше.
 
Два сценарії
 
Forbes пише, що найоптимістичніший сценарій для РФ полягає в тому, що в Торопці було лише кілька балістичних ракет. Країна-агресор може просто замінити втрачену зброю першою партією ракет, що надійшла з Ірану.
 
У той же час, найгірший сценарій для Росії полягає в тому, що вона втратила значну частину своїх найкращих боєприпасів, які використовує для ударів по Україні.
 
Forbes зазначає, що для України удар по складах у Торопці може стати “переломним моментом”. Протягом багатьох місяців Київ просив своїх європейських та американських партнерів про дозвіл на використання далекобійної зброї по військових об’єктах на території Росії, зокрема по складах боєприпасів.
 
Однак на Заході послідовно відмовляють у такому дозволі, навіть незважаючи на те, що кількість жертв серед цивільного населення внаслідок російських ударів зростає.
 
Видання припускає, що розчаровані українці подвоїли виробництво власної зброї, щоб мати можливість бити за цілями на території РФ, не питаючи ні в кого дозволу.
 
“Підірвавши арсенал у Торопці, ця саморобна зброя, можливо, завдала найбільшого удару – і потенційно врятувала десятки українських життів, запобігши майбутнім російським атакам”, – зазначили журналісти.
 
Війна на виснаження
 
The Wall Street Journal стверджує, що за кілька місяців до інавгурації Володимир Путін зустрічався із представниками Міністерства оборони, які наполягали на проведенні нової мобілізації, щоб залучити додаткові війська та компенсувати втрати РФ на лінії фронту в Україні.
 
Джерело видання повідомило, що диктатор відкинув цю ідею, заявивши, що хоче використати лише тих, хто добровільно підписує військові контракти.
 
Проте тиск щодо проведення нової мобілізації виникає, коли втрати РФ у війні в Україні сягнули приблизно одного мільйона.
 
Автор публікації зазначає, що минуло більше місяця з моменту вторгнення ЗСУ до Курської області, “а Москва все ще не організувала великий контрнаступ, щоб відтіснити українські війська”.
 
За словами джерела, все більше людей говорять про неминучість мобілізації.
 
“Слабкість російських військ стала болісно очевидною під час наступу Росії на початку цього року на Харків, друге за величиною місто України. Російські війська просунулися, але наступ, розпочатий у травні і все літо, що тривало, спричинило великі втрати і був зупинений українцями”, — пише WSJ.
 
На зустрічі з Путіним на початку цього року представники Міноборони заявили, що він має використати свою інавгурацію та зростання політичної підтримки, щоб обґрунтувати необхідність мобілізації. Але Путін відмовився, оскільки добре пам’ятав про заворушення, що послідували за мобілізацією у 2022 році.
 
У РФ також побоюються, що мобілізація порушить тендітний баланс у сприйнятті війни суспільством.
 
“Прив’язка більшої кількості росіян до кінця конфлікту в Україні може мати небезпечні політичні наслідки для Путіна”, – наголошує автор публікації.
 
 

Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/russia/4717693-mobilizatsiia-bez-raket-novi-stsenarii-viiny-dlia-rf