Росія планує домогтися від США розморозки своїх заблокованих державних активів, а також ослаблення санкцій. Про це пише The Moscow Times з посиланням на дипломатичне джерело, знайоме з ходом зустрічі в Ер-Ріяді, де напередодні вперше з початку війни високопоставлені представники Кремля та Білого дому провели переговори.
Зазначається, що Москва домагається відновлення доступу до коштів, які були заморожені в США. Це близько $6 млрд – частина резервів Центрального банку, яка була вкладена в доларові активи перед початком війни.
Загалом західні країни наклали санкції на $300 млрд ЗВР ЦП, з яких дві третини (близько $200 млрд) заблоковано в Європі.
Російська делегація, за словами джерел, приїхала до Саудівської Аравії з вимогою відновити роботу дипмісій, а також повернути російську дипвласність у США. Окрему увагу Кремль приділяє питанню про повернення двох дач у Нью-Йорку та Меріленді, які були вилучені адміністрацією Барака Обами в 2016 році за звинуваченням у використанні їх з метою розвідки.
“Для Путіна це питання не просто символічне – він розглядає його як частину відновлення статусу Росії в стосунках із США”, – відзначило джерело.
За словами співрозмовника видання, Путін доручив делегації, куди входили глава МЗС РФ Сергій Лавров, його помічник Юрій Ушаков, а також глава РФПІ Кирило Дмитрієв, виявляти “максимально доброзичливий і чимось навіть компліментарний настрій до своїх американських візаві”.
Також повідомляється, що Путін хоче закріпити нейтральний статус України, зміну влади в Києві, скорочення української армії та визнання анексії Криму та чотирьох окупованих регіонів.
Нагадаємо, 18 лютого в Саудівській Аравії в місті Ер-Ріяд відбулися перші прямі переговори делегацій США і Росії щодо завершення війни в Україні. Вони тривали майже п’ять годин.
Після цього російська сторона і Держдеп США поділилися своїми враженнями від переговорів.
Також Дональд Трамп зробив низку заяв за підсумками зустрічі делегацій РФ та США.
Кремль назвав “завдання” на переговорах зі США
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp