У Росії планують побудувати атомні підводні човни для перевезення зрідженого природного газу (ЗПГ). Про це напередодні сказав глава Кремля Володимир Путін на Форумі майбутніх технологій у Москві.
Він розповів, що вперше почув про цю ідею від президента Курчатівського інституту Михайла Ковальчука “пару років тому” і поставився до його слів скептично, але потім змінив думку.
“Я сказав: “Ну, на підводних човнах газ возитимемо, чи що?” Нічого подібного. Газпром і Новатек вважають, що це цілком можливо і рентабельно, і ефективно” – заявив Путін.
За його словами, перевозити величезні резервуари з ЗПГ “досить небезпечно”, оскільки може статися вибух, але запевнив, що “під водою все по-іншому”.
“Це – майбутнє, звісно. І цілком може бути реалізоване”, – констатував Путін.
За даними російських ЗМІ, проєкт передбачає створення 360-метрового підводного човна-газовозу, який матиме місткість близько 180 тисяч тонн і осадку не більше 14 метрів. Судно оснастять трьома ядерними реакторами Ритм-200, які забезпечать роботу трьох електродвигунів потужністю по 30 МВт кожен. За рахунок відсутності контакту з льодом газовоз зможе розвивати швидкість до 17 вузлів, що скоротить час рейсу Північним морським шляхом з 20 до 12 діб.
Проєктом займається АТ Санкт-Петербурзьке морське бюро машинобудування Малахіт (входить до складу Курчатівського інституту). Вже розроблено технічний вигляд атомного підводного газовозу.
“Підводний газовоз здатний стати основою нової підводної транспортної системи, яка не має аналогів у світі, що забезпечує цілорічність перевезень незалежно від гідрометеорологічних умов і стану льодового покриву”, – вважають російські вчені.
Раніше Путін заявив, що боєголовки на ракетах Орєшнік витримують температуру, як на поверхні Сонця. Це начебто досягається за рахунок спеціальних матеріалів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp