Ірак розглядає можливість виходу з ОПЕК через нестабільну ситуацію на Близькому Сході та нафтовий шок, який вплинув на його видобуток нафти. Країна вимагає значного збільшення квоти в рамках картелю, оскільки відновлює свої видобуткові потенціали. ОАЕ вже вийшли з ОПЕК через суперечки з Саудівською Аравією щодо розміру квоти. Вони мали можливість збільшити виробництво, але обмеження квотою призводить до простою значної частини потужностей.
