Російська влада хоче повернути частину зброї, яку вона раніше продала Пакистану, Єгипту, Білорусі та Бразилії. Про це у середу, 8 листопада, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела.
Зазначається, що три джерела розповіли журналістам видання, що у квітні минулого року делегація російських чиновників, яка відвідала Каїр, попросила президента Єгипту Абдель Фаттаха аль-Сісі повернути понад сотню двигунів з російських вертольотів, які були потрібні Москві для війни проти України.
За даними видання, Сісі погодився, і поставки близько 150 двигунів, ймовірно, почнуться наступного місяця.
“Ці переговори були частиною спроб Росії звернутися по допомогу до своїх давніх клієнтів, які десятиліттями купували російські літаки, ракети і системи протиповітряної оборони, що зробило Москву другим за величиною експортером озброєнь у світі.
Також протягом року Росія вела переговори з офіційними особами з Пакистану, Білорусі та Бразилії, намагаючись придбати двигуни для російських ударних і транспортних вертольотів, які її війська втратили на початку війни”. Про це виданню розповіли два джерела, у тому числі колишній офіцер російської розвідки. За словами джерела, Росія наразі таємно намагається викупити те, що продала своїм “клієнтам” раніше.
Крім того, через війну Росія пожертвувала частиною свого прибуткового “бізнесу” з експорту озброєнь. Зокрема, зброю, призначену для Індії та Вірменії, наразі відправляють на лінію фронту в Україну, як наголошують співрозмовники видання.
Нагадаємо, за даними південнокорейської розвідки, КНДР відправила до Росії понад мільйон артилерійських снарядів. Постачання розпочалось ще в серпні поточного року. Північна Корея здійснила вже близько 10 поставок зброї до Росії, яких може вистачити приблизно на два місяці обстрілів.
OSINT: РФ через ATACMS втратила 24 гелікоптера
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/russia/4638690-rf-namahaietsia-povernuty-eksportovanu-zbroui-WSJ