Українські військові пабліки ще на початку квітня повідомляли про те, що командування армії РФ на базі Ленінградського військового округу активно створює нове угруповання Сєвєр. Як очікувалось, формування матиме чисельність орієнтовно у 60-70 тисяч осіб, а зоною його відповідальності будуть Бєлгородська, Курська та Брянська області РФ. Окрім цього, українські військові не виключали, що новостворені підрозділи зосередяться і на Харківському напрямку.
Перша згадка
За розвідданими, завершення формування угруповання військ Сєвєр було заплановано на червень-липень цього року. Станом на початок квітня ворог вже сформував штатну структуру формування.
Проте 14 квітня Міноборони РФ у зведенні згадало вперше про Сєвєр. Російське відомство навіть встигло похвалитися нібито успіхами цього формування.
Окупанти стверджують, що ці підрозділи діють “на Бєлгородському напрямку” в районах населених пунктів “Тернова, Гатище Харківської області та Радянське Сумської області”.
Зазвичай російське командування називає частини, які ведуть бойові дії у прикордонних районах РФ, “угрупованнями прикриття державного кордону”.
Українські військові пабліки також заспокоюють, мовляв Сєвєр не обов’язково створили для здійснення наступу. Скоріше за все російська армія буде поновлювати свої підрозділи, які втратять боєздатність на інших напрямках активних боїв.
“Підкріплення” строковиками
В свою чергу проєкт Інформаційний опір додає, що Сєвєр дійсно розгорнули на російській території у Брянській, Курській та Бєлгородській областях. Як вважає координатор групи ІС Костянтин Машовець, формування буде значною мірою укомплектовано строковиками.
“Принаймні, на даний момент значна кількість команд російських призовників спрямовується (або планується до спрямування) саме у війська ЛВО (Ленінградського військового округу)”, – зазначив експерт.
За його словами, поки Сєвєр знаходиться у стадії формування або перегрупування, а керує ним генерал-полковник А. Лапін.
Передане озброєння
Не зважаючи на процес створення, в підрозділи Сєвєра перевели чимало бойових бригад, зокрема: 11-й армійський корпус (АК), без 7-го окремого мотострілецького полку, та 138-му окрему мотострілецьку бригаду (ОМСБР) зі складу 6-ї загальновійськової армії.
Також до складу нового угруповання можуть увійти формування зі складу 44-го АК, ймовірно, і 25-а ОМСБР. Загалом, за інформацією Машовця, формування налічуватиме орієнтовно:
- до 46-48 тисяч особового складу;
- 350-360 танків;
- до 860 бойових броньованих машин (ББМ);
- 940-950 артилерійських систем (АС), починаючи з калібру 100-мм та включаючи 120-мм міномети;
- реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) 110-120 одиниць;
- до 4-6 пускових установок оперативно-тактичного ракетного комплексу.
“Частково це вже стягнуто, або протягом найближчого часу планується стягнути на ці тактичні напрямки (Брянский, Курский та Белгородский). Трохи згодом, коли російське командування завершить основний обсяг пересування “туди-сюди” військ зі складу УВ Север, я спробую дати розподіл, конкретно по формуванням та по напрямкам”, – зазначив Машовець.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Джерело: https://ua.korrespondent.net/world/russia/4679273-nove-uhrupovannia-v-armii-rf-de-yoho-zadiialy