Росія переслідує західні супутники на орбіті – ЗМІ

У середу, 24 червня, четверо російських військових супутників вчинили небезпечний маневр у небезпосередній близькості до фінського супутника Iceye-X36, інформацію з якого використовують українські військові. За даними журналу Spiegel, це може свідчити про спроби Росії вплинути на космічні апарати Заходу. Експерти вважають, що такі дії можуть бути потенційно небезпечними, оскільки на низькій орбіті швидкість апаратів дуже велика. Російські супутники були запущені у квітні цього року і почали активно змінювати свої орбіти, наближаючись до західного супутника. Спеціалісти припускають, що РФ може тестувати технології некінетичного впливу на космічні апарати, такі як глушіння сигналів або засліплення датчиків лазерними системами. Поки не спостерігається підготовки до фізичного знищення супутника. У світовій практиці ще не було випадків, коли одна держава навмисно збивала космічний апарат іншої країни під час мирного часу. Різні держави використовують космічні апарати для збору розвідувальної інформації, включаючи Україну, яка отримала радіолокаційні космічні знімки завдяки проєкту Народний супутник.

Залишити відповідь